![Φόρτωση Εκδηλώσεις](https://www.xarisezoi.gr/wp-content/plugins/the-events-calendar/src/resources/images/tribe-loading.gif)
- Αυτή η εκδήλωση έχει τελειώσει.
Το “Χάρισε Ζωή” στο π. Δημαρχείο Οινιάδων στο Νεοχώρι Μεσολογγίου
9 Φεβρουαρίου 2020 @ 11:00 - 13:00
Εκδήλωση Περιήγηση
Την Κυριακή 9 Φεβρουαρίου στις 11:00 π.μ. ο Όμιλος Πολιτισμού Οινιαδών “Ελένη Γαντζούδη” σε συνεργασία με το Κέντρο Ενημέρωσης και Προσέλκυσης Εθελοντών Δοτών Μυελού των Οστών του Πανεπιστημίου Πατρών ΚΕΔΜΟΠ-“Χάρισε Ζωή” διοργανώνει ενημερωτική εκδήλωση για τη δωρεά μυελού των οστών στο π. Δημαρχείο Οινιάδων στο Νεοχώρι , ώστε να ενημερωθεί και να ευαισθητοποιηθεί η τοπική κοινωνία. Παράλληλα θα γίνει δειγματοληψία σάλιου σε όσους θελήσουν να εγγραφούν ως νέοι εθελοντές.
Η εκδήλωση τελεί υπό την αιγίδα του Δήμου Μεσολογγίου και του Πνευματικού Κέντρου του δήμου.